Sport i rekreacja

Stadion miejski w Ziębicach

Ziębice

Na terenie stadionu miejskiego znajdują się: boisko do piłki nożnej, bieżnia, siłownia zewnętrzna oraz klub bokserski, którego zawodnikami byli m.in. Marian Kasprzyk, Eryk Heimann „Bibi” i Tadeusz Walasek.

Marian Kasprzyk był wychowankiem i zawodnikiem Miejskiego Klubu Sportowego „Sparta” Ziębice. Zdobył złoty medal olimpijski w Tokio w 1964 r. oraz brązowy medal olimpijski w Rzymie w roku 1960. Wspaniały bokser, sercem związany z Ziębicami, współpracuje z miejscowym klubem bokserskim „Jaskinia Lwa”. Jest także Hnorowym Obywatelem Gminy Ziębice.

Eryk Heimann to legenda boksu. W swojej 22-letniej karierze stoczył 408 walk. Pierwsze kroki stawiał na ringu w ziębickiej „Spójni”. Karierę zakończył w tym samym klubie, działającym wówczas pod nazwą Miejskiego Klubu Sportowego „Sparta”. Walczył w drużynie, której kierownikiem był jego ojciec Jan. Za swoją bojową postawę na ringu oraz wolę zwycięstwa został nazwany przez kibiców „Bibi”.

Tadeusz Walasek to polski bokser, siedmiokrotny mistrz Polski, mistrz Europy (z 1961 r.) i dwukrotny medalista olimpijski (srebrny medal w 1960 r. i brązowy w roku 1964). Urodził się w 1936 r. w Elżbiecinie koło Łomży. W czasie wojny został wywieziony na Sybir. W 1964 r. osiedlił się na Dolnym Śląsku. Reprezentował „Spartę” Ziębice. Stoczył 421 walk, z tego aż 378 zwycięskich, 9 remisów i 34 porażki. Zmarł w 2011 r.

 

Galeria

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...